Podolog Zambrów

Prawidłowa kondycja stóp

Podolog Białystok

Gabinet Podologiczny w Zambrowie

Zdrowe i zadbane stopy zapewniają komfort życia i pracy. Dlatego, gdy pojawiają się dolegliwości stóp, należy niezwłocznie skonsultować się z podologiem. Grzybica, odciski czy wrastające paznokcie to wstydliwe problemy, których rozwiązanie jest łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy umówić się na wizytę u podologa.

Podologia — dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem stóp

W przypadku dolegliwości stóp, które nie wymagają leczenia ortopedycznego należy udać się na konsultację podologiczną. Specjalista w tej dziedzinie postawi diagnozę i wdroży terapię, której zadaniem będzie usunięcie problemu i zapobieganie jego pojawianiu się w przyszłości. Konsultacja podologiczna pomaga skorygować błędy, które większość z nas popełnia podczas codziennych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych stóp. 

Dobry podolog współpracuje z lekarzami różnych specjalności — nie tylko ortopedą, ale również diabetologiem i dermatologiem. Wdrożenie takiej całościowej terapii — diagnoza lekarska, leczenie farmakologiczne i zabiegi u podologa pozwalają szybko i na zawsze pozbyć się bolesnych problemów.

Dolegliwości, które leczy podolog:

  • odciski, modzele, nagniotki,
  • grzybice stóp i paznokci,
  • wrastające paznokcie,
  • stopę cukrzycową,
  • haluksy,
  • nadmierna potliwość stóp,
  • brodawki.

Nasze usługi

Kostka arkady

Kostka Arkady na wrastający paznokieć

Zmiana opatrunku kostka arkady

Skrócenie oraz zmiana opatrunku

leczenie kurzajek i brodawek

Leczenie odcisków

leczenie odcisków

Usuwanie brodawek i kurzajek

Pękajace pięty

Pękające pięty

Pediciure medyczny

Pedicure medyczny

Metody terapii stosowane w gabinecie podologicznym w Zambrowie 

Gabinet podologiczny w Zambrowie oferuje połączenie sprawdzonych metod terapeutycznych z nowinkami medycznymi i kosmetycznymi. Poza tradycyjnymi metodami leczenia np. zakładanie klamer na wrastające paznokcie stosujemy również nowe metody postępowania. 

Korzystamy z nowoczesnych urządzeń i innowacyjnych preparatów. Wszystko po to, aby nasi pacjenci mogli komfortowo przejść przez proces leczenia i skutecznie pozbyć się bolesnych dolegliwości stóp. 

W toku terapii zalecamy również fizjoterapię stóp, która pozwala na skorygowanie wad w obrębie tej części kończyny. Korzystamy z metody tapingu, by utrzymać efekty naszej pracy również długo po wizycie. 

Podolg radzi:

Dbaj o stopy i paznokcie !

Odwiedzaj podologa minimum 2 razy w roku aby zapobiegać zamiast leczyć.

Korzystaj z kąpieli stóp !

Minimum raz w tygodniu korzystaj z kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalistycznej soli, zapobiegniesz pękaniu pięt.

Dużo nie znaczy dobrze !

Nie wycieraj oraz nie złuszczaj nadmiernie naskórka.

Podolog w Białymstoku dla całej rodziny

N

Pogolog dla dzieci

N

Podolog dla kobiet

N

Podolog dla mężczyzn

Jak wygląda wizyta u podologa?

Konsultacja u podologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu. Podolog zapyta Cię o to, czy chorujesz na choroby przewlekłe i czy przyjmujesz na stałe leki. Obejrzyj stopę i oceni jak rozległe są zmiany. Zapyta również o to, jakie działania terapeutyczne podejmowane były do tej pory i dowie się, w jaki sposób brałeś o stopy. 

Po wywiadzie i postawieniu diagnozy zaproponuje metody leczenia. Staramy się, aby już podczas pierwszej wizyty wdrożone były pierwsze działania terapeutyczne. W trakcie konsultacji dowiesz się jak pielęgnować stopy w domu i co robić by, utrzymać efekty uzyskane podczas regularnych wizyt w gabinecie. 

Być może będziesz potrzebował również konsultacji lekarskiej: diabetologicznej lub dermatologicznej. Podolog może zalecić Ci również fizjoterapię, która utrwali skuteczność zabiegów. 

Stopy bolą i nie wyglądają estetycznie? Zapraszamy do naszego gabinetu w Zambrowie. Rozwiążemy Twój problem skutecznie i trwale.

Działamy bezpiecznie przynosząc szybką ulgę.

 

Pytania i odpowiedzi

Czy po zabiegu z kostką arkady założę but ?

Tak bez problemu można bezpośrednio po zabiegu ubrać buty .

Czy będę dała/dał rady chodzić po zabiegu?

abieg przynosi natychmiastową ulgę.Bez problemu można chodzić .

Kiedy poczuję ulgę i przestania boleć wrastający paznokieć?

Po założeniu opatrunku Metodą Arkady już nie odczuwamy kłucia i bólu.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy po usunięciu brodawki podeszwowej mogę iść do pracy ?

Tak nie ma żadnych przeciwwskazań ,można chodzić .Należy tylko zastosować się do zaleceń podologa w pielęgnacji domowej.