Podolog Wysokie Mazowieckie

Prawidłowa kondycja stóp

Podolog Białystok

Gabinet Podologiczny w Wysokim Mazowieckie

Chcesz mieć zdrowe i zadbane stopy? Pacjentów z dolegliwościami stóp zapraszamy do naszego gabinetu podologicznego w Zambrowie (10 minut jazdy z Wysokiego Mazowieckiego). Specjalistyczna terapia pozwoli Ci na zawsze pożegnać dolegliwości bólowe i znów cieszyć się życiem. 

Podolog wyleczy Twoje stopy i zadba o ich estetykę

Kim jest podolog? To specjalista zajmujący się leczeniem dolegliwości i urazów w obrębie stóp i paznokci stóp. Jego kompetencje obejmują wszystkie choroby skóry i paznokci stóp oraz dolegliwości niewymagające ingerencji ortopedycznej. Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się chorobami stóp takimi jak: grzybica, Zespół Stopy Cukrzycowej czy wrastające paznokcie. Zadaniem podologa jest złagodzenie objawów tych dolegliwości, a jeśli to możliwe całkowite wyleczenie zmian. 

Podolog pomoże w przypadku:

  • Zespołu Stopy Cukrzycowej,
  • wrastających paznokci,
  • nadpotliwości stóp,
  • odcisków, modzeli i nagniotek,
  • pękających pięt, 
  • brodawek,
  • grzybicy paznokci.

W przypadku wszystkich z wyżej wymienionych problemów mamy do czynienia z wymiarem zdrowotnym i estetycznym dolegliwości. Większość z nich można zakwalifikować jako wstydliwe — chodzenie boso jest dla osób nimi dotkniętych źródłem stresu. Nie musisz unikać noszenia otwartych butów latem i chodzenia na basen. Wizyta u podologa pomoże rozwiązać problem i zapobiegnie jego nawracaniu. 

Nasze usługi

Kostka arkady

Kostka Arkady na wrastający paznokieć

Zmiana opatrunku kostka arkady

Skrócenie oraz zmiana opatrunku

leczenie kurzajek i brodawek

Leczenie odcisków

leczenie odcisków

Usuwanie brodawek i kurzajek

Pękajace pięty

Pękające pięty

Pediciure medyczny

Pedicure medyczny

Jakie metody terapeutyczne stosuje podolog?

W naszym gabinecie stosujemy kombinację sprawdzonych terapii tradycyjnych z nowoczesnymi rozwiązaniami. Korzystamy z urządzeń i preparatów, które przynoszą najlepsze efekty w leczeniu chorób i defektów stóp. Współpracujemy z lekarzami i fizjoterapeutami, aby zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę. 

Do terapii w obrębie stóp podchodzimy holistycznie. Nie tylko wykonujemy zabiegi mające na celu usunięcie problemu, dbamy również o to, aby tego typu nie powtarzały się w przyszłości. Zastosowanie nowoczesnych metod leczenia, innowacyjnych preparatów leczniczych i fizjoterapii pozwala uzyskać trwały efekt. 

Duży nacisk stawiamy również edukowanie naszych pacjentów w zakresie prawidłowej higieny i pielęgnacji stóp. Dzięki naszym poradom możesz zadbać o swoje stopy i cieszyć się ich zdrowym wyglądem.

 

Podolg radzi:

Dbaj o stopy i paznokcie !

Odwiedzaj podologa minimum 2 razy w roku aby zapobiegać zamiast leczyć.

Korzystaj z kąpieli stóp !

Minimum raz w tygodniu korzystaj z kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalistycznej soli, zapobiegniesz pękaniu pięt.

Dużo nie znaczy dobrze !

Nie wycieraj oraz nie złuszczaj nadmiernie naskórka.

Podolog w Białymstoku dla całej rodziny

N

Pogolog dla dzieci

N

Podolog dla kobiet

N

Podolog dla mężczyzn

Jak wygląda wizyta u podologa?

 Podolog przeprowadza bardzo dokładny wywiad medyczny. Skupia się przy tym nie tylko na problemie, z którym pacjent przychodzi do gabinetu. Dla podologa ważne są informacje o przebytych chorobach i urazach, przyjmowanych lekach i codziennej diecie. Potrzebuje również informacji na temat sposobu, w jaki pacjent do tej pory dbał o swoje stopy i jak próbował radzić sobie ze swoją dolegliwością. 

Po rozpoznaniu i ocenie rozległości zmian podolog proponuje metodę terapii i informuje o tym ile czasu trzeba będzie czekać na zadowalające efekty. W toku leczenia może być potrzebna konsultacja lekarska ze strony diabetologa, ortopedy lub dermatologa. W celu utrzymania trwałego efektu terapii podolog może zalecić fizjoterapię. 

Zapraszamy do naszych gabinetów podologicznych — znajdziesz je w największych miejscowościach województwa podlaskiego mi.n. w Białymstoku, Zambrowie i Ciechanowcu.

Działamy bezpiecznie przynosząc szybką ulgę.

 

Pytania i odpowiedzi

Czy po zabiegu z kostką arkady założę but ?

Tak bez problemu można bezpośrednio po zabiegu ubrać buty .

Czy będę dała/dał rady chodzić po zabiegu?

abieg przynosi natychmiastową ulgę.Bez problemu można chodzić .

Kiedy poczuję ulgę i przestania boleć wrastający paznokieć?

Po założeniu opatrunku Metodą Arkady już nie odczuwamy kłucia i bólu.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy po usunięciu brodawki podeszwowej mogę iść do pracy ?

Tak nie ma żadnych przeciwwskazań ,można chodzić .Należy tylko zastosować się do zaleceń podologa w pielęgnacji domowej.