Podolog Łomża

Prawidłowa kondycja stóp

Podolog Białystok

Gabinet Podologiczny w Łomży

Jeśli zmagasz się z estetycznymi dolegliwościami stóp, które powodują u Ciebie ból i stres, nie czekaj, umów się do podologa. Zapraszamy Cię do naszego gabinetu w Zambrowie (15 minut od Łomży). W gabinecie podologicznym rozwiążemy problemy, które obniżały Twoją jakość życia. Koniec z bólem i wstydem — Twoje stopy będą znów zdrowe i zadbane.

Kim jest podolog i z jakimi problemami można się do niego zwrócić?

Podologia to dziedzina medycyny, której zadaniem jest leczenie dolegliwości stóp o różnym pochodzeniu. W zakresie kompetencji podologa jest korygowanie stanu paznokci u stóp i ułożenia palców, profilaktyka zdrowej skóry na stopach czy usuwanie bolesnych zrogowaceń i zwyrodnień. Praktyka podologiczna obejmuje również opiekę nad pacjentami cierpiącymi z powodu Zespołu Stopy Cukrzycowej. W tym przypadku całkowite wyleczenie przyczyny jest niemożliwe, natomiast istnieje możliwość hamowania procesów patologicznych w obrębie stóp. 

Podolog leczy:

  • wrastające paznokcie, 
  • nadpotliwość stóp, 
  • haluksy,
  • Zespół Stopy Cukrzycowej,
  • pękające pięty,
  • grzybice.

Zabiegi u podologa obejmują również odbudowę płytki paznokciowej po urazach i zabiegach chirurgicznych, usuwanie brodawek, leczenie krwiaków umiejscowionych pod płytką paznokcia. 

Nasze usługi

Kostka arkady

Kostka Arkady na wrastający paznokieć

Zmiana opatrunku kostka arkady

Skrócenie oraz zmiana opatrunku

leczenie kurzajek i brodawek

Leczenie odcisków

leczenie odcisków

Usuwanie brodawek i kurzajek

Pękajace pięty

Pękające pięty

Pediciure medyczny

Pedicure medyczny

Jakie metody leczenia stosujemy w gabinecie podologicznym?

Każdego pacjenta traktujemy w sposób indywidualny. Dlatego często stosujemy różne metody terapii na podobne dolegliwości. Podstawą naszych terapii są sprawdzone metody, których skuteczność udowodniona jest doświadczeniem. Nie poprzestajemy na tym i cały czas wprowadzamy do naszej oferty nowości terapeutyczne o potwierdzonej skuteczności. Nowoczesne urządzenia i preparaty ułatwiają naszą pracę i zapewniają pacjentom komfortowe warunki leczenia. 

Dzięki holistycznemu podejściu pomagamy Państwu usunąć przyczyny istniejącego problemu. Stawiamy na szeroko pojętą edukację w zakresie prawidłowej higieny i pielęgnacji stóp. Dzięki temu nasi pacjenci po zakończeniu terapii wiedzą jak dbać o zdrowie swoich stóp. 

Podolg radzi:

Dbaj o stopy i paznokcie !

Odwiedzaj podologa minimum 2 razy w roku aby zapobiegać zamiast leczyć.

Korzystaj z kąpieli stóp !

Minimum raz w tygodniu korzystaj z kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalistycznej soli, zapobiegniesz pękaniu pięt.

Dużo nie znaczy dobrze !

Nie wycieraj oraz nie złuszczaj nadmiernie naskórka.

Podolog w Białymstoku dla całej rodziny

N

Pogolog dla dzieci

N

Podolog dla kobiet

N

Podolog dla mężczyzn

Jak wygląda wizyta u podologa?

Pierwsza konsultacja podologiczna to przede wszystkim, bardzo dokładny wywiad medyczny. Jego celem jest ustalenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta i zapoznanie się z ewentualnymi przyczynami jego dolegliwości. Po ocenie stanu zmian można przejść do planowania terapii. W większości przypadków możemy zaproponować różne rozwiązania. Dzięki temu pacjent może zdecydować jak będzie wyglądać leczenie i ile trwać będzie terapia. 

Zdarza się, że podolog może zalecić konsultację medyczną — dermatolog, ortopeda lub diabetolog pomogą rozwiązać przyczyny dolegliwości. Dzięki takiemu podejściu możemy zagwarantować trwałe efekty terapii, a nie tylko usunięcie bieżącego problemu. W praktyce podologicznej pomocna jest również fizjoterapia. Dlatego podolog może zaproponować Ci również takiego rodzaju zabiegi. 

Już podczas pierwszej wizyty rozpocznie się proces leczenia. Ważne jest również wyznaczenie terminów kolejnych zabiegów, ponieważ zwykle terapia nie kończy się na jednej wizycie. Na koniec podolog wyjaśni Ci, w jaki sposób masz dbać o stopy w domu i co możesz zrobić, aby przyspieszyć leczenie. 

Zapraszamy do naszych gabinetów w Białymstoku, Zambrowie i Siemiatyczach. Nasi specjaliści pomogą Ci rozwiązać bolesne i wstydliwe problemy ze stopami. 

Działamy bezpiecznie przynosząc szybką ulgę.

 

Pytania i odpowiedzi

Czy po zabiegu z kostką arkady założę but ?

Tak bez problemu można bezpośrednio po zabiegu ubrać buty .

Czy będę dała/dał rady chodzić po zabiegu?

abieg przynosi natychmiastową ulgę.Bez problemu można chodzić .

Kiedy poczuję ulgę i przestania boleć wrastający paznokieć?

Po założeniu opatrunku Metodą Arkady już nie odczuwamy kłucia i bólu.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy po usunięciu brodawki podeszwowej mogę iść do pracy ?

Tak nie ma żadnych przeciwwskazań ,można chodzić .Należy tylko zastosować się do zaleceń podologa w pielęgnacji domowej.