Podolog Ostrów Mazowiecka

Prawidłowa kondycja stóp

Podolog Białystok

Gabinet Podologiczny w Ostrowi Mazowieckiej

Piękne stopy i paznokcie są Twoim marzeniem? Zmagasz się ze wstydliwymi dolegliwościami, które sprawiają, że nawet na plaży nosisz pełne obuwie? Skończ z bólem i kompleksami — umów się na wizytę w gabinecie podologicznym. Zapraszamy na konsultacje do Zambrowa (20 minut jazdy od Ostrowi Mazowieckiej).

Podologia — w trosce o zdrowe stopy

Podolog to specjalista zajmujący się zdrowiem i estetyką stóp. Podologia to rozległa dziedzina medycyny dotycząca stóp — obejmuje wszystkie dolegliwości i zmiany, które nie wymagają terapii ortopedycznej i chirurgicznej. W praktyce podologicznej ważne miejsce zajmuje opieka nad chorymi na cukrzycę. Zespół Stopy Cukrzycowej wymaga starannego leczenia w celu zahamowania degradacji tkanek. W tym przypadku nie można wyeliminować przyczyny tego stanu, ale przy współpracy z diabetologiem można pomóc takim pacjentom w zmniejszeniu dolegliwości. 

Z jakimi problemami warto przyjść do podologa?

  • Wrastający paznokieć,
  • Zespół Stopy Cukrzycowej,
  • pękające pięty,
  • nadpotliwość stóp,
  • haluksy,
  • grzybice,
  • pękające pięty.

Podolog będzie mógł zaradzić również takim problemom, jak krwiak pod płytką paznokcia. Również po zabiegu lub urazie, w wyniku którego paznokieć został usunięty — podolog pomoże odbudować estetyczną płytkę. 

Nasze usługi

Kostka arkady

Kostka Arkady na wrastający paznokieć

Zmiana opatrunku kostka arkady

Skrócenie oraz zmiana opatrunku

leczenie kurzajek i brodawek

Leczenie odcisków

leczenie odcisków

Usuwanie brodawek i kurzajek

Pękajace pięty

Pękające pięty

Pediciure medyczny

Pedicure medyczny

Jakie metody leczenie stosujemy w naszym gabinecie podologicznym?

Podolodzy pracujący w naszych gabinetach łączą tradycyjne metody pracy z nowoczesnymi. Urządzenia, na których pracujemy dają doskonale efekty terapeutyczne. Wspieramy się również innowacyjnymi preparatami medycznymi i kosmetycznymi, dzięki czemu proces leczenia jest szybszy i trwalszy. Korzystamy z metod fizjoterapeutycznych takich jak taping, aby efekty naszej pracy z pacjentem utrzymały się na długo po zakończeniu leczenia. 

W naszej pracy stawiamy mocny akcent na profilaktykę. Edukujemy pacjentów w zakresie prawidłowej higieny i pielęgnacji stóp. Dzięki temu mogą oni cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami, które z radością pokazują w letnim obuwiu.

 

Podolg radzi:

Dbaj o stopy i paznokcie !

Odwiedzaj podologa minimum 2 razy w roku aby zapobiegać zamiast leczyć.

Korzystaj z kąpieli stóp !

Minimum raz w tygodniu korzystaj z kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalistycznej soli, zapobiegniesz pękaniu pięt.

Dużo nie znaczy dobrze !

Nie wycieraj oraz nie złuszczaj nadmiernie naskórka.

Podolog w Białymstoku dla całej rodziny

N

Pogolog dla dzieci

N

Podolog dla kobiet

N

Podolog dla mężczyzn

Jak wygląda pierwsza wizyta u podologa?

Do wizyty u podologa należy się odpowiednio przygotować. Jej pierwszym etapem jest wywiad medyczny, warto przypomnieć sobie przebyte urazy stóp i przygotować listę zażywanych na stałe leków. Ponadto podolog będzie chciał wiedzieć jak dbasz o stopy na co dzień i w jaki sposób radziłeś sobie ze swoją dolegliwością przed wizytą. Na przykład czy wrastający paznokieć był wycinany chirurgicznie. 

Po oględzinach zmienionego miejsca podolog postawi diagnozę. Zwykle proponujemy różne metody terapii i dobieramy je w zależności od potrzeb pacjenta. Pierwszy zabieg wykonujemy już na pierwszej wizycie i instruujemy pacjenta o tym, w jaki sposób ma dbać o leczone miejsce i całą stopę. Podolog może zalecić fizjoterapię lub konsultację medyczną u lekarza ortopedy, diabetologa lub dermatologa. 

Nie czekaj z bolesnymi dolegliwościami stóp, nie chowaj ich ze wstydem. Umów się już dziś do jednego z naszych gabinetów. Znajdziesz nas w Białymstoku, Zambrowie i Ciechanowcu. 

Działamy bezpiecznie przynosząc szybką ulgę.

 

Pytania i odpowiedzi

Czy po zabiegu z kostką arkady założę but ?

Tak bez problemu można bezpośrednio po zabiegu ubrać buty .

Czy będę dała/dał rady chodzić po zabiegu?

abieg przynosi natychmiastową ulgę.Bez problemu można chodzić .

Kiedy poczuję ulgę i przestania boleć wrastający paznokieć?

Po założeniu opatrunku Metodą Arkady już nie odczuwamy kłucia i bólu.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy po usunięciu brodawki podeszwowej mogę iść do pracy ?

Tak nie ma żadnych przeciwwskazań ,można chodzić .Należy tylko zastosować się do zaleceń podologa w pielęgnacji domowej.