Podolog Białystok

Prawidłowa kondycja stóp

Podolog Białystok

Gabinet Podologiczny w Białymstoku

Dolegliwości stóp wpływają na samopoczucie i jakość życia. Nie walcz samodzielnie z odciskami, zmianami grzybiczymi czy wrastającymi paznokciami. W naszym gabinecie zaopiekujemy się profesjonalnie Twoimi stopami. Już nigdy nie będziesz musiał rezygnować z wizyty na basenie i wstydzić się wyglądu swoich stóp. 

Podolog kim jest i jak może Ci pomóc?

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości stóp. Do podologa udajemy się z dolegliwościami skóry stóp, paznokci i wszystkimi problemami wymagającymi interwencji ortopedycznej. Zatem podolog to specjalista, któremu możesz powierzyć leczenie:

  • haluksów,
  • odcisków i modzeli,
  • brodawek,
  • stopy cukrzycowej,
  • wrastających paznokci,
  • nadmierna potliwość stóp,
  • zakażeń grzybiczych.

Zadaniem podologa jest wdrożenie dedykowanej terapii w celu leczenia istniejących zmian. Konsultacja podologiczna to również uzyskanie pełnej informacji na temat profilaktyki różnych dolegliwości stóp, a nawet wdrożenie dedykowanej fizjoterapii. 

Podolog we współpracy z ortopedą, dermatologiem, diabetologiem lub fizjoterapeutą pomoże Ci pozbyć się problemów ze stopami. Taka wielotorowa terapia zapewnia najlepsze efekty w przywracaniu dobrej jakości życia. 

Nasze usługi

Kostka arkady

Kostka Arkady na wrastający paznokieć

Zmiana opatrunku kostka arkady

Skrócenie oraz zmiana opatrunku

leczenie kurzajek i brodawek

Leczenie odcisków

leczenie odcisków

Usuwanie brodawek i kurzajek

Pękajace pięty

Pękające pięty

Pediciure medyczny

Pedicure medyczny

Jakie metody leczenia stosujemy w gabinecie podologicznym w Białymstoku?

Poza tradycyjnymi metodami mechanicznymi i farmakologicznymi (klamry, tamponady, zamrażanie zmian) w naszym gabinecie podologicznym korzystamy również z nowoczesnych urządzeń i metod leczenia zmian chorobowych i pourazowych w obrębie stóp. 

Wybór terapii uzależniony jest od rodzaju i stopnia zaawansowania zmian, a każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Do leczenia podchodzimy holistycznie — nie tylko usuwamy istniejące zmiany, ale dbamy by nie nastąpił nawrót choroby. Bardzo duży nacisk kładziemy na profilaktykę, która w przypadku dolegliwości stóp ma ogromne znaczenie.  

Podolg radzi:

Dbaj o stopy i paznokcie !

Odwiedzaj podologa minimum 2 razy w roku aby zapobiegać zamiast leczyć.

Korzystaj z kąpieli stóp !

Minimum raz w tygodniu korzystaj z kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalistycznej soli, zapobiegniesz pękaniu pięt.

Dużo nie znaczy dobrze !

Nie wycieraj oraz nie złuszczaj nadmiernie naskórka.

Podolog w Białymstoku dla całej rodziny

N

Pogolog dla dzieci

N

Podolog dla kobiet

N

Podolog dla mężczyzn

Jak wygląda wizyta u podologa?

Konsultacja podologiczna rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu — podolog zapyta Cię nie tylko o dolegliwości, z którymi przyszedłeś, ale również o ogólny stan zdrowia. Nie bez znaczenia pozostaje fakt przyjmowania stale leków na choroby przewlekłe. Podolog zapyta również o nawyki higieniczne i sposób, w jaki do tej pory dbałeś o stopy. 

Po zbadaniu istniejących zmian podolog postawi diagnozę i zaproponuje metody leczenia. Jest to dobry moment na zadawanie pytań dotyczących czasu trwania terapii i jej szczegółów. 

W trakcie konsultacji dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo zadbać o stopy oraz, jeśli to będzie konieczne zostaniesz skierowany na konsultację u lekarza specjalisty. Podolog zaproponuje Ci również formę fizjoterapii lub sposoby na złagodzenie dolegliwości bólowych w trakcie terapii. Zastosowanie odpowiednich ćwiczeń, tapingu czy dobrze dobranych wkładek ortopedycznych pozytywnie wpłynie nie tylko na stan stóp, ale również Twoje samopoczucie. 

W naszym gabinecie zabiegi wykonujemy w reżimie sanitarnym, ale w sposób najbardziej komfortowy dla naszych pacjentów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i na konsultacje do naszego gabinetu w Białymstoku.

Działamy bezpiecznie przynosząc szybką ulgę.

 

Pytania i odpowiedzi

Czy po zabiegu z kostką arkady założę but ?

Tak bez problemu można bezpośrednio po zabiegu ubrać buty .

Czy będę dała/dał rady chodzić po zabiegu?

abieg przynosi natychmiastową ulgę.Bez problemu można chodzić .

Kiedy poczuję ulgę i przestania boleć wrastający paznokieć?

Po założeniu opatrunku Metodą Arkady już nie odczuwamy kłucia i bólu.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy można malować paznokcie po zabiegu na wrastających paznokciach ?

Jeżeli wygoimy stan zapalny .Tak oczywiście można malować.

Czy po usunięciu brodawki podeszwowej mogę iść do pracy ?

Tak nie ma żadnych przeciwwskazań ,można chodzić .Należy tylko zastosować się do zaleceń podologa w pielęgnacji domowej.

Podolog Białystok